Anasayfa

Kurumsal

Kibar Ticaret 1975'de aile büyüğümüz Asaf ŞIKKİBAR tarafından kurulmuştur. Kurtköy Sapanca'daki imalathanelerimizde orman ürünleri sektöründe faaliyete başlanmıştır.

1984'de İstanbul Fruehauf taşıt araçları sanayinde dorse zeminlerinin taban döşeme işlerine başlanmıştır.

1997'de inşaat sektörüne de girerek Aziz, Bahattin, Fahrettin ve Kemal ŞIKKİBAR'ın ortaklığında Kibar Kereste İnşaat Ticaret Limited Şirketi kurulmuştur. Kurulan yeni şirketimizle beraber hem otomotiv yan sanayi hem de inşaat sektörü olarak çalışma kapasitesi arttırılmıştır.

2002'de Fruehauf ile OTOKAR A.Ş.'nin birleşmesiyle firmamız OTOKAR A.Ş.'nin tedarikçisi konumuna gelmiştir. Halen OTOKAR A.Ş.'nin en önemli tedarikçilerinden biridir.

2010'dan beri 1500 m2 kapalı alanı, 1500 m2 açık alanı, yenilenmiş CNC makine parkuruyla, üretim hizmetine devam etmektedir.

2011 başından itibaren müşteri portföyüne Tırsan Treyler ve Nakliyat Sanayi A.Ş. de katılmıştır. Halen Bahattin ŞIKKİBAR'ın Yönetim Kurulu Başkanlığı'nda yönetilen şirket, sektördeki gelişmeleri takip edip zamanında ve kaliteli üretim yaparak bölgede kendini kanıtlamış bir firma olarak hizmetine devam etmektedir.

2012 itibariyle üretim hacmini artırmak üzere ilave arsa ve makine yatırımları yapmıştır.

Şirket şuan Adapazarı/Arifiye'de 3000m2'lik fabrikasında üretim faaliyetlerini yürütmektedir.

VİZYON

Kaliteli, ilkeli, sorumlu ve yenilikçi üretim yaklaşımıyla bölgede ve Türkiye'de lider firma olmak.

MİSYON

Hizmet verilen firmalara üst düzey kalitede hatasız ürün sunmak.

Kibar LTD ŞTİ uluslararası standartlarda ahşap türevi parçaların kaliteli, ilkeli, uygun fiyatlı ve zamanında üretimi için innovatif üretim ve yönetim yaklaşımlarıyla, otomotiv sektörü başta olmak üzere çeşitli firmalara hizmet sunmaktadır.

Şirketin Misyon Bileşenleri;

  • Hizmet verilen firmalara hızlı kaliteli ve eksiksiz hizmet sunmak
  • İstikrarlı ve kaliteli üretim yapmak
  • Yerel istihdamı desteklemek
  • Çalışanlarına ve çevreye duyarlılık
  • Sosyal sorumluluğun yüksek
  • Bölgeye ve ülkeye katkıda bulunmak